Aktuální informace

Milí pacienti, 

 

pro zabránění šíření infekce koronavirem je ordinace nucena omezit fyzický kontakt na nezbytné minimum. Podle "Rozhodnutí hejtmana libereckého kraje" z 26.3.2020 bude ordinace poskytovat především "distanční péči"..viz naše nová mailová adresa níže.

 

Objednaná vyšetření (pondělky) zatím nerušíme, rozhodněte se sami, zda je vaše návštěva v ordinaci nutná.

 

V případě výskytu kožních potíží pošlete informace, které jsou zde - formulář a odešlete na koronakozni@gmail.com včetně fotografií. Formulář nemusíte vyplňovat, stačí odeslat požadované informace na výše uvedenou mailovou adresu.

 

Veškeré informace týkající se chování během epidemie koronaviru jsou na https://koronavirus.mzcr.cz/

 

 

!!! Od 1.4.2020 je naše ordinace přestěhována do Moskevské ulice 658/41, nachází se v 2. patře, bezbariérový přístup, (výtahem do 2A), bude mít nové telefonní číslo, na které se věřím již brzy dovoláte a budete se moci objednat k vyšetření...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Některé vybrané kožní potíže a jak s nimi naložit (podrobnější informace naleznete v příslušných článcích na těchto stránkách)

 

  • poraněný pigmentový névus. Pokud se jedná o znaménko, které bylo na kůži dlouhou dobu beze změny a nyní je poraněno, stačí jej překrýt náplastí a vyčkat do jeho zklidnění. Kontrola je třeba v případě, že do 14 dní nedošlo k zahojení nebo zklidnění

 

  • svědící kůže. Naprostá většina těchto potíží je způsobena suchostí kůže neboli nerovnováhou mezi vysušujícími faktory (suchý vzduch v místnosti, časté mytí) a zvláčňujícími faktory (promazávání). Zkuste tedy nejprve věnovat pozornost dostatečnému promaštění a ordinaci navštívit v případě, že se nedostaví výsledek

 

  • zánětlivá komplikace drobného poranění a poranění kůže obecně. Pokud nejste alergičtí na daný přípravek, proveďte desinfekci kůže a následně ošetřete ránu s přípravkem obsahujícím jód (Betadine mast), převazy postačí 1x denně, ránu je dobré udržovat vlhkou , to znamená ne ve stavu zapářky ( igelit, gumové rukavice) a ne ve stavu vyschnutí ( t.j. nezakrytou, se strupy ), oba stavy jsou pro hojení nevhodné. Toto doporučení se týká drobných bércových vředů.

 

  • lupy a svědící kůže kštice . Zde doporučuji nejprve pečlivě zvláčnit suchou kůži pod vlasy pomocí kokosového oleje nebo lze použít v lékárně volně dostupnou mast Kerasal . Nechat několik hodin působit a pak šetrně vymýt s běžným šamponem. 

 

  • svědění a olupování kůže v meziprstích nohou. Nosit prodyšnou obuv z přírodních materiálů, ne gumovou neprodyšnou obuv, nosit ponožky ze 100% bavlny. Ke zklidnění použít běžně dostupné krémy s obsahem antimykotika v lékárně ( Clotrimazol krém).

 

  • bělavá nebo naopak nahnědlá většinou nesvědící ohraničená ložiska na těle, v tříslech ( pityriasis versicolor ). Nosit bavlnu a použít Clotrimazol krém 2 x denně 14 dní

 

  • svědící červená kůže s olupováním ev. drobnými pupínky symetricky kolem nosu , na bradě, někdy může být kolem očí (periorální dermatitida) , dá se velmi úspěšně léčit doma, mívají to i děti

 

  • zanícený nehtový val s hnisáním nebo bez. Především se vyvarovat namáčení postiženého místa. Desinfekci používat lze. Ke zklidnění zánětu Imazol plus krém 2x denně. 

 

  • plesnivé nehty na nohou. Používat běžně dostupná antimykotika nejlépe ve formě roztoku běžně dostupná v lékárně. Úspěch je podmíněn správným obrušováním postižených nehtů, pravidelností ošetření a vyvarování se vlhké zapářce. 

 

  • infekční bradavice ve dlaních a na chodidlech. Zde je potřeba dodržet zásady správného postupu a úspěch se dostaví