Titulní strana

Proč musíme skončit - brzy si přečtete zde...

 

 

Trápí vás kožní problémy?

Klikněte na obrázek problémové oblasti na těle a přečtěte si více

Zpověď doktorky

 

... aneb doktoři, léčitelé a jejich motivace

Jako mladá studentka medicíny jsem v 90. letech minulého století nahlížela na "naši" medicínu velmi kriticky. Považovala jsem ji za neosobní, materialistickou, pokryteckou, nedokonalou, nerespektující pacienta, omezenou pouze na fyzické tělo... Můj otec, také lékař, mi tehdy řekl něco v tom smyslu "nauč se nejdřív doktorské řemeslo a pak si dělej názor". Nicméně jsem stihla nastudovat kvanta alternativní medicínské literatury než jsem jako elév přišla do praxe.

Po škole jsem nastoupila na oddělení LDN. Nyní jsem tomu velice ráda. To mě naučilo. Staří, nemocní, nemohoucí lidé, kteří nepřemýšlí o smyslu medicíny, protože "jenom" potřebují pomoct. Něco je bolí nebo nemohou chodit, mají proleženiny, nemohou jíst, tak se musí krmit… čiré utrpení. Následovala praxe na dalších odděleních - chirurgie, interna. Všude jsem se setkávala s nemocnými a trpícími, kteří potřebovali pomoc...  Číst dál